Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: Нұресіл орта мектебі |
|||||
Күні: 14.03.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Берлібекова Гүлзат Асқарқызы |
|||||
Сынып: 3 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
75-сабақтың тақырыбы |
Пулеметші батыр қыз |
|||||
Оқу бағдарламасына сілтеме |
2.3. Шығарманың тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтау. |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
Өз пікірін қорғай білуге, ойын ашық жеткізе білуге машықтанады. Шығармашылық жұмыстар жасауға талпынады. Мәншүк апамыздай елімізді, жерімізді қорғай білуге үйренеді, Отан алдындағы азаматтық пен адамгершілік парызын сезіну. |
|||||
Күтілетін нәтиже |
Мәншүк өлеңінің негізгі тақырыбы мен идеясын ашады.Негізгі түйінді таба білуге дағдыланады.Есте сақтау және ойлау қабілеттері дамиды. Сөздік қорлары молаяды. |
|||||
Құндылық |
|
|||||
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, тарих, пәндерімен,өмірмен байланыс. |
|||||
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта
|
|||||
Сабақ барысы Блум таксаномиясы |
Уақыты |
Әдіс-тәсілдер |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
|
Ұйымдастыру |
3мин |
Тренинг: Басқарушы: көз алдарыңа елестетіңдер,оң қолымызға лимонды ұстап,оның шырыны шыққандай қатты сығуға тырысамыз.Жұдырығымызды түйіп қатты-қатты қысамыз.Шырынды шығардық!Ал ендібәріміз мысықтың баласы марғау сияқты боламыз,олар енді ғана оянды және керіліп жатыр.Жақсылап керіліп-созылады!
|
«Лимон және марғау» ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Топқа бөлемін І топ: Бейбітшілік ІІ топ: Ерлік ІІІ топ: Отан ІҮ топ: Қаһарман |
Топтар өздері бөлінген топтық тақырыптарын талдап,өз ойларын ортаға салады. |
|
|
Білу
|
5 мин |
«Серпілген доп» әдісі
|
«Серпілген доп» әдісі арқылы үй жұмысына берілген «Батырдың мінезі»тақырыбы бойынша сұрақ қоямын. |
«Серпілген доп» әдісі арқылы өтілген тақырыпқа байланысты сұраққа жауап береді |
|
|
Түсіну |
6 мин |
«Миға жабуыл» әдісі Диалогтық оқыту |
Оқушыларға бүгінгі өтетін тақырыбымызға байланысты бейнефильм көрсетемін. - Бейнефильмнен не түсіндіңіздер? Мәншүк өлеңінің авторы Сәду Машақовтың және Мәншүк Мәметованың өмірбаянын оқушылар айтады.
|
Бейнефильмнен не түсінгендерін айтады Сәду Машақовтың және Мәншүк Мәметованың өмірбаянымен танысады. |
|
|
Қолдану |
9мин |
1.«Екі түрлі түсініктеме күнделігі» 2. «Әдебиет лотосы» 3. «Концептуалдық кесте» 4. «Кейіпкерлер әлемі» |
«Екі түрлі түрлі түсініктеме» күнделегі бойынша бөліктің оң жағына мәтіндегі қатты әсер еткен тұстарды,үзінділерді жазуды тапсырамын. «Әдебиет лотосы» әдісі бойынша кестеге авторы, кейіпкері,қандай, қандай жағымды қасиеттері мен қылықтары ұнайды? осы сұрақтар бойынша кестені толтыруды тапсырамын. «Концептуалдық кесте» әдісі бойынша кейіпкер,өмірге қызығушылығы,адамгершілік қасиеті, кейіпкерлерге берілетін баға осы сұрақтар бойынша кестені толтыруды тапсырамын. «Кейіпкерлер әлемі» әдісі бойынша Қасиеттері қалай суреттелген, кейіпкерге берілетін баға, ой-тұжырым,мақал-мәтел, даналық сөз жазуды тапсырамын. |
«Екі түрлі түрлі түсініктеме» күнделегі бойынша бөліктің оң жағына мәтіндегі қатты әсер еткен тұстарды,үзінділерді жазады.
«Әдебиет лотосы» әдісі бойынша кестеге авторы, кейіпкері,қандай, қандай жағымды қасиеттері мен қылықтары ұнайды? осы сұрақтар бойынша кестені толтырады. «Концептуалдық кесте» әдісі бойынша кейіпкер,өмірге қызығушылығы,адамгершілік қасиеті, кейіпкерлерге берілетін баға осы сұрақтар бойынша кестені толтырады. «Кейіпкерлер әлемі» әдісі бойынша Қасиеттері қалай суреттелген, кейіпкерге берілетін баға, ой-тұжырым,мақал-мәтел, даналық сөз жазады. |
|
|
Талдау |
6 мин |
Диалогтық оқыту. СТО.
|
Күтілетін нәтиже: Оқушы жасай алады: Ақпаратты терең меңгереді; Талдайды,өз ойларын анық және нақты жеткізе алады.Жаңа ақпаратпен ықыласты жұмыс жасай алады. |
Әр топ кестелермен жұмыс жасайды. Кейіпкерге мінездеме, қалай суреттелгенін, ой-тұжырым жасайды.
|
|
|
Жинақтау |
6мин |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі |
|
|
|
|
Бағалау |
3 мин |
Топ басшысы бағалайды |
|
|
|
|
Үйге тапсырма |
1мин |
«Батырларға ризамын» эссе жазу |
|
|
|
|
Рефлексия |
1 мин |
«Блоб ағашына» оқушылар өздерін орналастыруды тапсырамын.
|
Оқушылар өздерін блоб ағашына ораналастырады. |
|
|
|