"Ақмола облысы білім басқармасының Целиноград ауданы бойынша білім бөлімі Нұресіл ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа села Нуресиль отдела образования по Целиноградскому району управления образования Акмолинской области" 

Біз әлеум. желідеміз

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

1-сынып Сауат ашу сабағы

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

 

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

 

Мадақтау сөздер арқылы қолпаштап қолдап отырамын.

Сөздерге сөйлем құрауды тапсырамынДифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағдаршам әдісіРефлексия

Бүгінгі сабақты Бағдаршам арқылы өзін-өзі бағалау

 

Сабақтың соңы

2 минут

 

 

.(Ұ) Суретпен жұмыс. Бар, жоқ ойыны.

О дыбысың бар , жоғын анықтап сөйлем құрау.

Шапалақ арқылы топтар өзара бағалайды

 

6 минут

Оқулық, жұмыс дәптерлер(Д) жұмыс дәптердегі о әрпін жазу

 

 

 

 

 

8 минутСергіту сәтіне арналған жинақОрнымыздан тұрамыз,

Мойнымызды бұрамыз.

Оңға бір, солға бір,

Қолды жоғары көтеріп,

Алақанды соғамыз.

Иықты артқа ысырып,

Басты төмен түсіріп,

Жаттығу жасап осылай

Біз шынығып аламыз.Сергіту сәті

1 минут

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс№1 Тыңдалым.

2 Сен мектепке қалай барасың?

Өзің әңгімелеп бер.

 

(Т): Сөз ойла, тез ойла –топтық жарыс. О дыбысы келетін сөздер айтады.

 

 

 

 

Топпен шашылған буын, орнын тап, жоғалған әріп әдістерін қолданамын.

1 топқа: Шашылған буын.

Буындар беріледі, солардан сөз құрау.

2 топқа : Жоғалған әріп, тиісті әріпті жазу

3 топқа: «Адасқан әріптер» дұрыс қойып, сөзін құрастыру керек.

Мақсаты: оқушылардың қызығушылықтарын арттырып, О о дыбысы мен әрпі туралы білімдерін анықтау..

 

/Сөздерді есте сақтау үшін қайталайды/

Құрастырған сөздері бойынша әңгімелейді.

Топпен орындаған тапсырмаларды тақтаға жапсырып қорытындылау.

 

Топтар бір бірін бас бармақ арқылы бағалайды,

Дескриптор:

  • Буыннан сөз құрау

  • Нешінші буында кездесетінін анықтап айту

  • Жоғалған әріпті жазу

Сабақтың ортасы

8 минут

 

10 минут

Шаттық шебері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Біз мектепке барамыз,

Оқып білім аламыз.

Жақсы оқып сабақты,

Кілең бестік аламыз

 

 

(Ұ,Д):

Оқушылармен «Еркін микрофон» әдісі арқылы өткенге шолу жасау.

2.Ширату: (Ұ) Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабақ мақсатымен таныстыру.

Орал орамалмен ожауды орады.

Біздің сабағымыз О дыбысына байланысты болмақ.Сабақтың басы

Психологиялық дайындық. Зейіндерін тұрақтандыру

минутРесурстарСабақтағы жоспарланған іс-әрекетСабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақ барысыО дыбысы мен әрпі.Тілдік құзыреттілік слайд арқылы таныстырылым.АКТ қолдану дағдыларыӨнер, ана тілі сабағыПәнаралық байланысОқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. Құндылықтарды дарыту Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.Жетістік критерийлеріБарлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.Сабақтың мақсаттары 1.1.9.1 Сөздердегі дыбыс түрлерін ажырату және дұрыс дыбыстау

1.2.1.2 - оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)

1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгісызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)Менің мектепке баратын жолым. О дыбысы мен әрпі.Сабақтың тақырыбыҚатысқандар саны: 19

Қатыспағандар саны:

Күні:

Сынып: 1а

Мұғалімі: Мастемхан А

Жаңартылған күні: 23.01.2020 20:14
Құрылған күні: 18.10.2019 13:49

Текст